Czym jest questing ?

Wikipediowa definicja

pl.wikipedia.org
Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami …

 

 

W wielkim skrócie, Questing to rodzaj gry miejskiej bezobsługowej, np. w postaci broszury, jak ta, którą stworzyła załoga sztormanów 1HDW, lub też w formie aplikacji itp. Questing umożliwia poznanie ciekawych, nieznanych nam dotąd miejsc i ich historii.

Dlaczego ?

Quest Powstania Śląskie na ziemiach Bytomskich został stworzony przez harcerzy starszych naszej drużyny w ramach nadchodzącej, najważniejszej imprezy śląskich wodniaków, którą jest Odrzański Spływ Wiosenny.

OSW ma na celu upamiętnienie walk Ślązaków o swoją tożsamość w 3 Powstaniach Śląskich. I nasza drużyna chciała dołożyć swoją cegiełkę do kultywowania i umożliwiania poznawania historii tych powstań, poprzez stworzenie tego Questa.

Quest można pobrać tutaj 🙂