1. Stanica 1HDW

Nasza Harcerska Stanica Wodna znajduje się nad sztucznym zbiornikiem wodnym utworzonym w 1963 roku na wodach Czarnej Przemszy nieopodal Siewierza. Jest zbiornikiem zaporowym, wykorzystywanym głównie do zabezpieczenia przed powodziami, zaopatrzenia ludności w wodę oraz dostarczenia energii wodnej.

Zbiornik:
     Długość: 6 km, szerokość: 2 km, głębokość:    8 m
StanicaPowierzchnia lustra wody 5,1 km2
Całkowita pojemność:    20,7 mln m3

Jak powszechnie wiadomo żeby żeglować trzeba mieć na czym oraz posiadać odpowiednie umiejętności.  Więc i my staramy się, aby mieć na czym żeglować i kształcimy przyszłe pokolenia, aby to One potrafiły utrzymać sprzęt pływający w należytym porządku jak i mogły przekazać swoją wiedzę następnemu pokoleniu. Posiadamy urozmaicone zaplecze szkutnicze, a także wykształconych Bosmanów oraz Szkutników Drużyny.

Wskazówki dojazdu do Stanicy 1HDW

HSW Boguchwałowice
Ul. Nadbrzeżna 50, 42-460 Boguchwałowice

Transport publiczny: gop.jakdojade.pl (koniecznie zaznaczyć “więcej opcji>przejście pieszo wzdłuż dróg“; jako punkt docelowy podać 50°26’30”, 19°10’50“)

Wariant 1: Autobusem do przystanku Będzin Stadion, następnie autobusem (linia nr 269) do Przeczyce Camping, przejść na północną stronę linii zabudowy do równoległej ulicy, kilkanaście minut spaceru wzdłuż drogi w kierunku wschodnim, aż do skrzyżowania w kształcie litery T. Nasza stanica będzie na prawo-skos.