1 % 1HDW [205678]

I Ty możesz przekazać 1% swojego podatku 1 Harcerskiej Drużynie Wodnej
im. kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza!

 

Na co wykorzystamy te pieniądze?

Na działalność statutową, czyli wychowanie naszych harcerzy oraz zuchów. Jako, że jesteśmy Drużyną Wodną, potrzebujemy sprzętu żeglarskiego oraz wioślarskiego, na którym nasi harcerze, wraz z zuchami będą mogli kształtować swoje charaktery, umiejętności żeglarskie i po prostu dobrze się bawić! Jednak jak powszechnie wiadomo, zanim będziemy mogli wypłynąć na poszukiwanie nowych przygód, taki sprzęt trzeba wpierw zrobić lub kupić, a później także zakonserwować, by nie zbutwiał. To wszystko kosztuje, dlatego potrzebujemy właśnie Twojego 1%.

W jaki sposób możesz go nam przekazać?

Nic trudnego! Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, a pieniądze (nasz 1%) przekaże na konto wybranej organizacji OPP Urząd Skarbowy – najpóźniej do końca sierpnia.

  • w poz. 122 Numer KRS: 0000273051,
  • w poz. 123 wpisujemy 1% kwoty z poz. 118 po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
  • w poz. 124 wpisujemy cel szczegółowy 1% np.: ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Bytom 1HDW
  • w poz. 125 poprzez zaznaczenie kwadratu wyrażamy zgodę na przekazanie OPP danych takich jak imię, nazwisko, adres oraz wysokość kwoty z poz 123. (zg. z art.45c ust.5 ustawy o pdof)
  • w poz. 126 można podać dane ułatwiające kontakt z podatnikiem nr telefonu, nr faksu, e-mail.

Powyższe wskazówki dotyczą najpopularniejszego PIT – 37, w przypadku problemów z wypełnianiem pozostałych PITów, prosimy o kontakt: artur.tynski@zhp.net.pl

Dziękujemy